Мой BABYCOM   ||  Развивающие игры  ||  Консультации  ||  Хит-парады  ||  Объявления

Журнал 'Мир Семьи'Новости сайта  ||  Конференции   ||  Контакты  ||  О компании


Тематический каталог  ||  ПомощьПоиск:  
  


Пташиний грип уже в Україні?

Корреспондент.net
13:08 ( 23.10.2005 )

Керівник Українського центру кільцювання птахів при інституті зоології імені Шмальгаузена НАН України Анатолій Полуда висловив стовідсоткову впевненість у тому, що дикі птахи, заражені вірусом пташиного грипу, уже є на території України.

"Пташиний грип уже є в Україні – він просто циркулює в диких популяціях птахів", - сказав у п’ятницю, 21 жовтня, Анатолій Полуда.

Експерт зазначив, що "Україна перебуває на перехресті міграційних шляхів. Через Україну летять птахи з різних регіонів". "Зокрема, з Тульської області в Росії, де в жовтні було виявлене вогнище вірусу, дуже багато видів можуть залетіти в будь-яку область України, у будь-яку її точку", - наголосив він.

Таким чином, за словами Полуди, пташиний грип може бути виявлений у будь-якій частині країни, однак найбільш висока ймовірність – у приморських областях: Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській та в Криму.

Орнітолог повідомив, що дикі птахи, які принесли вірус грипу із Західного Сибіру в Туреччину і Румунію, також пролітали через територію країни – по Азово-Чорноморському міграційному шляху. Його довжина на території України – від Донецької області до гирла Дунаю – складає близько 1 200 кілометрів.

"Це не ниточка, а смуга двісті-триста кілометрів, де просто інтенсивність перельоту птахів вища, ніж на сусідніх територіях", - пояснив Полуда.

При цьому він зазначив, що "птахи не можуть за одну мить перелетіти українську територію".

"Вони десь зупинялися на водоймах. Якщо вони зупинилися хоча б на кілька годин – то через послід, пера вірус уже потрапляє в екосистему цієї водойми", - сказав експерт.

"Якщо в нас десь в Україні буде контакт диких птахів з домашніми, то розпочнеться епідемія, виникнуть вогнища хвороби", - наголосив Полуда, додавши, що "контакт дуже просто відбувається: якщо на водоймі побували хворі дикі птахи і там є качки, то починається епідемія".

Орнітолог вважає за необхідне "заборонити полювання на пернату дичину по всій території України". "Якщо вбивають птаха-вірусоносія і він потрапляє на подвір’я сільського жителя, то відразу виникає вогнище", - наголосив Полуда.

При цьому він назвав неефективним відстріл дикої птиці, оскільки "дуже незначний відсоток її заражений". Крім того, недоцільним він вважає санітарну обробку машин на всіх кордонах України.

Пташиний шлях

За словами керівника Центру кільцювання птахів, Україна перебуває на перехресті міграційних шляхів. Зокрема, через територію країни пролітають птахи з Південно-Західного і Східного Сибіру, з Північної і Західної Європи.

Деякі з них, переважно водоплавні, залишаються на зимівлю, а більшість летить далі: до Західної Європи, регіону Середземного моря. Іншим регіоном зимівлі цих птахів є вся територія Африки, куди вони летять через Близький Схід. Також через Україну летять птахи на південь Азії – у район Перської затоки.

Зараз спалахи пташиного грипу зафіксовані в Туреччині, Греції, Румунії й у Тульській області Росії. Одне з вогнищ захворювання зареєстроване у румунському селі, що розташоване у 10 кілометрах від кордону України.

Єврокомісія ввела заборону на імпорт живої птиці з Туреччини і Румунії, де виявлено смертельно небезпечний вірус H5N1. Подібні обмеження ввела ще низка країн, зокрема Україна.

В Азії цей небезпечний штам убив більше 60 людей. Зараз вогнища зараження залишаються в Таїланді, на Тайвані, у Китаї, Індонезії й у В’єтнамі.

Вакцина від штаму H5N1 поки не створена. Експерти ООН побоюються, що вірус, який швидко мутує, незабаром навчиться передаватися від людини до людини, і тоді на планеті вибухне пандемія, що забере мільйони життів.

Другие новости
12:05 ( 7.7.2010 )
Польскому спецназовцу пересадили женские руки
11:56 ( 7.7.2010 )
Минздрав Украины начал рекламировать прививки
11:52 ( 7.7.2010 )
Любовные отношения обладают наркотическим эффектом для человека
11:08 ( 12.5.2010 )
Диета поможет забеременеть
10:55 ( 12.5.2010 )
12 главных диетических ошибок
10:46 ( 12.5.2010 )
В Испании изуродованному ружейным выстрелом пациенту пересадили лицо
15:59 ( 29.3.2010 )
В Китае растет число диабетиков
15:43 ( 29.3.2010 )
Вживляемый в шею чип наполовину победил храп
15:39 ( 29.3.2010 )
Британские эксперты признали акупунктуру бесполезной при ЭКО
14:36 ( 22.2.2010 )
Ученые разгадали секрет старения
11:17 ( 22.2.2010 )
Ученые нашли участок мозга, который отвечает за страх потерять деньги
17:22 ( 9.2.2010 )
Ученые выяснили одну из причин преждевременного старения человека
14:22 ( 13.1.2010 )
Заразное одиночество
13:29 ( 13.1.2010 )
Полные бедра ''полезны для здоровья''
13:20 ( 13.1.2010 )
Точка G и другие мифы о сексе

Главная страница  /          
      1999-2001 © BABYCOM   
Все права защищены   
Дизайн Actis/Armitage   
Программирование и поддержка ArtiShock   

Возрастные категории
Планирование и рождение

Ребенок до года

Ребенок от года до 3

Ребенок от 3 до 5

Дошкольники

ШкольникиКонференции
Токсикоз и беременность...>
Лучшие роддома...>
Кормление детей...>
Воспитание...>
Здоровье ребенка...>
Женская тема...>
Семейные проблемы...>

Службы
Хит-парад детских садиков...>
Хит-парад школ...>
Объявления...>

Your Ad Here